ZERDEÇAL EKSTRESİ
Fiyat
:
TL  57.00 TL
Adet
:
Aynı Gün Kargo
En İyi Fiyat Garantisi
%100 Müşteri Memnuniyeti
7/24 Müşteri Hizmetleri
 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Zerdeçalın aktif etken maddesi Curcumin, bir Hint bileşeni olan köriye parlak sarı rengi veren, zerdeçal ve zerdeçal özünün sağlık yararlarını sağlayan maddedir.

Curcumin tek başına alındığında insan vücudunda çok az oranda emilmekte ve bağırsaklardan hızla geçerek vücudtan atılmaktadır. Curcuminin piperin ile kombinasyonunda biyoyararlanımın belirgin şekilde artırdığı gösterilmiştir. Karabiberde bulunan piperinin curcuminin emilimini insanlarda yaklaşık %2000 kat artırdığı kanıtlanmıştır. Bu iki maddenin doymamış yağ asitlerince zengin bir yağ ile birlikte alınması ile bu yararlanımı daha da güçlendirmektedir.

Scientific American dergisinde yayınlanan son dönemlerde yapılmış 100 araştırmanın analiz edildiği incelemeye göre curcumin alzheimer, diyabet ve kanser gibi hastalıklara karşı olumlu etki göstermekte ve göğüs kanseri hastalarında tümör büyümesini yavaşlatmaktadır.

Curcumin bunların yanında Antioksidan özelliği ile İltihap Önleyici ve Karaciğer Yağlanmasını yok eder. Depresyonda hormonları düzenler, Kalp Hastalıklarında koruyucu bir rol oynarak Eklem İltihaplarında ağrıyı rahatlatır ve Yaşlanma Geciktiri katkı maddesidir.

Sindirim için faydalı ve mide rahatsızlıklarına karşı etkilidir.