Kıtmir Kolye
Fiyat
:
30.00 TL  24.00 TL
Adet
:
Aynı Gün Kargo
En İyi Fiyat Garantisi
%100 Müşteri Memnuniyeti
7/24 Müşteri Hizmetleri
 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Kolye üzerinde "nazar ayeti" olarak da bilinen beyan-ı ilahi ve Ashab-ı Kehf'in isimleri bulunmaktadır.Bu isimler; Yemliha,Mekselina,Meselina,Mernuş,Debernuş,Sazenuş,Kefestetayuş,ve (çoban köpeği ) Kıtmir'dir.

Ehlullah'ın tavsiye ettiği duanın yazılış şekli , ayet ve isimleri daire şeklinde yazıp ortasına "KITMİR" isminin yerleştirilmesidir.Ortasına "Kıtmir" isminin yerleştirilmesinden maksat onu diğerlerinden ayırmak ve " Alllah'ım , sen Ashab-ı Kehfhürmetine bir kelbi bile senelerce muhafaza ettin.Bu biçareyi de Hz.Muhammed'in (S.A.V.) bir kelbi kabul et ve etrafımı kuşatan şuayetler ve isimlerinin arkasına sığındım o makbul kullar hürmetine beni de himayene almanı niyaz ediyorum. "duasıdır.

Bu dua bir şeyi arzulayıp ulaşmaya,bir şeyden kaçıp kurtulmaya,yangından kurtulmaya vesiledir. Çocuğun ağlamasını durdurmak için;tüm maddi tedbirler alındıktan sonra ziraatin verimli olması için;ateşli hastalıklardan kurtulmak;zenginlik;kötü ölüm ( suda boğulmak,ateşte yanmak) den emin olmak için;nazardan,cin ve şeytanların şerrinden korunmak için bir vesiledir.

Zayıf bir hadiste Efendimiz'in (S.A.V.) şöyle buyurduğu rivayet ediliyor:

"Çocuklarınıza Ashab-ı Kehf'in isimlerini öğretiniz.Çünkü, bu isimler bir evin kapısına yazılacak olsa o ev yanmaz,bir elbise üzerine yazılsa çalınmaz, bir deniz vasıtası üzerine yazılsa batmaz."

Hasılı asıl teveccüh edilmesi gerekenin Allah ( c.c.) olduğu unutulmadan ; nazar ve diğer şerlerden korunmak için bu duayı vesile yapmakta fayda vardır.Allah en iyisini bilendir.